wtorek, 18 grudnia 2012

Carol DeVito - Pies.Szkolenie, pielęgnacja... & Elizabeth Hilts - Diablica w łóżku

Autor: Carol DeVito 
Tytuł: Pies. Szkolenie, pielęgnacja, przyjaźń
Wydawnictwo: Sensus
Opis książki: Czy marzyłeś w dzieciństwie o wiernym zwierzaku? Jeśli tak, prawdopodobnie chciałeś mieć psa. Naszą miłość do tych wspaniałych stworzeń utrwala telewizja -- Reksio, Pankracy, Szarik, Lassie... I jak tu ich nie kochać? To stworzenia mądre, oddane i szczere. Zasługują na to, by być prawowitymi członkami naszej rodziny. Jako odpowiedzialny i troskliwy właściciel na pewno chcesz wiedzieć, jak najlepiej zaopiekować się Twoim ulubieńcem.
Ocena: 5,5/6

Kocham psy - wszelkiej maści, rasy i wielkości. "Pies to najlepszy przyjaciel człowieka" - i z tym stwierdzeniem już od dobrych kilkunastu lat idę przez życie. By rozwijać się i pogłębiać swoją psią wiedzę z miłą chęcią sięgam po co rusz nowe książki poświęcone właśnie tym czworonożnym wariatom. Cieszę się, że "poradnik bez kantów" okazał się nad wyraz dobrą lekturą pełną cennych rad.

Każdy z nas marzy o jakimś zwierzątku - czy to chomik czy królik, czy właśnie pies - pierwsze pytanie jakie się u nas nasuwa to: czy jestem na to gotowy/gotowa? No właśnie, zbyt pochopne decyzje są nieszczęśliwe w skutkach nie tylko dla nas ale i dla naszego nowo zakupionego zwierzątka. "Pies.Szkolenie, pielęgnacja...." to poradnik który ma przygotować nas - potencjalnych właścicieli na powitanie w domu pieska. Podzielona na wiele rozdziałów książka prowadzi nas od podstaw w świat szczekających kolegów. Od rasowych psów, po żywienie i pielęgnację a na szkoleniu kończąc autorzy poradnika uczą nas jak krok po kroku być dobry właścicielem, a przede wszystkim wspaniałym przyjacielem.

Muszę przyznać, że jest to jeden z najlepszych poradników poświęconych psom jaki miałam okazję przeczytać. Bogato ilustrowany, nie przebierający w środkach spis niesamowicie pomocnych rad jak i złotych myśli wzbogaci bezpowrotnie wiedzę osoby która zamierza kupić bądź już posiada pieska. Niezależnie czy jesteśmy miłośnikami rasowych, rodowodowych championów czy zwykłych, kudłatych kundelków - ta książka pomoże zrozumieć jak funkcjonuje mózg psa oraz wytłumaczy nam jak postępować kiedy nasz przyjaciel zaczyna wariować.

Polecam każdemu kto zamierza sprawić sobie malucha, ale i tym którzy już są przyjaciółmi tych czortów. Lektura jak najbardziej godna uwagi. Lekki i prosty styl, zrozumiały język ułatwiają przyswajanie tekstu. Bogato ilustrowane wnętrze, wyjaśnienia wszystkich pytań, wątpliwości - czy można chcieć więcej? Osobiście zapewne jeszcze nie raz zaglądnę do tej książki, kiedy pojawi się mniejszy lub większy problem, a z którym będę chciała się rozprawić fachowo.

********************************************
Autor: Elizabet Hilts
Tytuł: Diablica w łóżku
Wydawnictwo: Sensus
Opis książki: Wyobraź sobie: W Twoim życiu pojawia się mężczyzna. Myślisz... może to ten jedyny. Koncentrujesz się na nim. Tak bardzo pragniesz go zdobyć, że powoli, często bezwiednie, w jego towarzystwie zamieniasz się w inną osobę. Osobę, która -- jak Ci się wydaje -- może mu się spodobać. Nie przychodzi Ci to z trudnością, w końcu od dzieciństwa tresowano Cię, byś była miła i grzeczna. Z czasem jednak Twoja prawdziwa natura wychodzi jak szydło z worka i bywa, że jego zauroczenie pryska. Może się to zdarzyć po kilku miesiącach znajomości, czasem po latach. Rozczarowanie, frustracja, kłótnie... Nie, nie, nie! Zacznijmy od początku...
Ocena: 4-/6

"Gdzie diabeł mówi dobranoc, tam budzi się diablica..." - od razu zaintrygował mnie te slogan. W każdej z nas, moje drogie pani tkwi mała - lub większa, diablica która swoich stylem i sposobem bycia może góry przenosić (i nie tylko góry) a życie jej usłane jest pasją, namiętnością, pewnością siebie i .... wolnością. By bliżej zapoznać się ze swoją własną diaboliczną naturą, sięgnęłam właśnie po ten poradnik.

"Gdzie diabeł mówi dobranoc" budzi się całkiem inna osoba. Chyba każda z nas miała w życiu taką sytuację, gdzie jej drugie alter ego doszło do głosu i wprowadziło nie małe zamieszanie. Było tak prawda? No oczywiście, że tak - sama wiem po sobie. A co gdyby życie z tą "drugą, diabliczną" stroną było pogodzone? Wtedy byłby to układ idealny. I w ten właśnie motyw wprowadza nas Elizabeth Hills - znana również książki "Diablica w pracy", autorka nie przebiera w środkach (i słowach). Krok po kroku pokazuje nam jak pogodzić dwie natury - łagodną i delikatną, z ostrą i pełną ognia.

Naprawdę uśmiałam się czytając tę krótką i malutką książeczkę. Nie dlatego, że była do niczego - wręcz przeciwnie - pełna czarnego humoru, dosadnego słownictwa i niesamowicie ciekawie opisanych zdarzeń ukazała mi jak godzić swoje dwie osobowości. Połączenie ognia i wody nie jest niby możliwe - ale jeśli przypasować je do cech osobowości - jest możliwe wszystko. Odpowiednie podejście, ujarzmienie złego, a wypuszczenie nieśmiałego samego siebie w odpowiednich sytuacjach życiowych może zaprowadzić nas na góry pasji, pożądania, namiętności i miłości nie z tej ziemi.

Podsumowując: polecam, naprawdę warto znaleźć choć chwilę czasu dla tej skromnej i niepozornej książeczki. Elizabeth Hilts daje nowe spojrzenie na nas samych, a co za tym idzie doradza jak osiągnąć równowagę. Prosty i klarowny język lekki styl i wiele, wiele humoru to główne atuty książki - do tego niesamowicie zabawne obrazki z tekstami gwarantują uśmiech od ucha do ucha. Polecam tym, którzy tak jak ja dzielą się na dwoje. Bo jak to mówią: Raz anioł, raz diablica. Jedna twarz, a dwa oblicza.


Książki otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Sensus za co serdecznie dziękuję.

7 komentarzy:

 1. Pierwsza pozycja wpadła mi w oko już jakiś czas temu. Chętnie sięgnę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za psami i nigdy nie chciałam takowego mieć :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza książka to coś dla mnie, kocham psy i posiadam jednego tak więc może mi się przydać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam dwa pieski więc książka jest idealna. Witamy z powrotem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka o psach to coś dla mnie *_*

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety, nie mam żadnych zwierząt, a weterynarzem również zostać nie chcę, więc właściwie podziękuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Psów nie znoszę, ale o diablicy bym przeczytała. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*