wtorek, 7 lutego 2012

Claire - Magia wiedźm

Autor: Claire
Tytuł: Magia wiedźm - rytuały, specyfiki i zaklęcia
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Opis książki: Słowo "wiedźma" oznacza dosłownie osobę, "która wie". Ma ona znacznie szersze horyzonty niż większość ludzi i potrafi wykorzystać do swoich celów niezwykłe umiejętności, jakie posiadła dzięki znajomości białej magii. Przez lata wiedźmy budziły strach. Dziś stanowią elitę.
Ocena: 6/6


Tematyka wiedźm, magii oraz zaklęć nie jest mi obca już od jakiegoś czasu, a pozytywne opinie co do wyżej wymienionej książki skłoniły mnie do sięgnięcia po nią. Przyznam, że moje oczekiwanie były dość wygórowane i z czystą przyjemnościom stwierdzam, że zostały one spełnione co do joty.

Magia ciągle wzbudza u ludzi ciekawość jak i wiele kontrowersji. Od małego kształtujemy swój świat na bazie magicznych krain z najpiękniejszych baśni. Wraz z wiekiem ta ciekawość nie mija, lecz zmienia się w racjonalne myślenie, czy aby na pewno cząstka magii jest w zasięgu naszych rąk. Właśnie z tego powodu tak chętnie sięgam po takie poradniki jak ten.

Na początku wspomnę o oprawie graficznej, która zasługuje na uznanie. Kolorystyka i zawartość przedniej okładki jasno przemawia do nas, że jest to książka o tematyce magicznej. Przyciąga wzrok, a i zawarte w środku delikatne rysunki urozmaicają czytanie i cieszą oko.

"Magia wiedź" łączy w sobie wszystko - począwszy od medytacji a skończywszy na przepisach magicznych. Cała książka utrzymywana jest w lekkim i swobodnym stylu, skierowanym zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ukazuje wiedźmy jako zwykłe osoby, które można spotkać w życiu codziennym, używające wyłącznie białej magi - autorka wspomina tutaj o zasadzie "To co wysyłasz, wraca do ciebie z czasem.".

Claire widać, że posiada ogromną wiedzę, którą w umiejętny sposób przekazuje czytelnikowi - nie narzuca swoich poglądów czy racji, wręcz przeciwnie, skłania nas byśmy sami dochodzili co jest dla nas najlepsze. Książka podzielona na 9 rozdziałów prowadzi nas przez rozmaite tematy - medytacja, nauka o barwach, zapoznanie z zapachami czy wróżenie to tylko przedsmak tego co jest dalej. Całość nie jest skierowana do jednego grona czytelniczego - każdy kto interesuje się magią może po nią sięgnąć.

Nietypowy poradnik który czyta się łatwo i przyjemnie, a co najważniejsze z ciekawością. Lekki styl i bezpośredniość autorki to same zalety. Bardzo przypadła mi do gustu i chętnie do niej będę wracać - interesujące opisy, przyjemny i klarowny język, zachęcają do przeczytania.

Czy polecam? Zdecydowanie tak. Komu? Każdemu, ponieważ całość czyta się jednym tchem niczym dobrą powieść z wyższej półki, a szczególnie osobom zainteresowanym białą magią, gdyż znajdą masę ciekawych wskazówek jak wykonać swoje własne małe czary mary.

Książkę mogłam przeczytać dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii za co serdecznie dziękuje.

11 komentarzy:

 1. Lubię takie zaczarowane pozycje, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też lubię takie książki. Zawsze interesowały mnie takie rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zobaczymy, może przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że wyjątkowo się zgrałyśmy z przeczytaniem tej pozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak tylko dorwę to koniecznie przeczytam :) Z Gosiarellą niesamowicie się zgrałyście i narobiłyście mi niesamowitej ochoty na tę pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja, mówiąc szczerze, wątpię, czy dotrę do tej książki, ale przedstawia się smakowicie i wydaje się być godna polecenia, co oczywiście jest zasługą Twojej pozytywnej recencji.
  Dlaczego raczej nie sięgnę? Nie wystarczyłoby mi czasu na to, co chcę przeczytać, więc siłą rzeczy człowiek wybiera bliższe mu klimaty, a czarownice i wiedźmy zawsze były dla mnie interesującym wątkiem pobocznym w powieściach. ;) W związku z tym poradnik o magii raczej nie dla mnie. :)
  Piękne nowe tło. :) U Ciebie jest jakoś przejrzyście. Muszę coś pozmieniać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem, dlaczego, ale jestem strasznie sceptycznie nastawiona do tego wydawnictwa. Niestety. Ich książki również kompletnie mnie nie przekonują, mimo, że zbierają tak pozytywne recenzje jak ta. Dlatego jak na razie rezygnuję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę że książka by mi się spodobała, a 'magiczny' nastrój książki urozmaicił mi te zimowe wieczory ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze mówiąc, nie jestem przekonana. Boję się, że nie będzie zawierała żadnych nowych dla mnie informacji. Wiele razy natknęłam się na książki, które mówiły to samo co wcześniej wydane pozycje.
  Muszę wybrać się do sklepu i ją przejrzeć. Być może kupie ją mojej mamie do naszej ezoterycznej biblioteczki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli czyta się jednym tchem, to na pewno ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam i nawet mi się podobała. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*