piątek, 24 lutego 2012

Konstantinos - Wampiry wśród nas

Autor: Konstantinos
Tytuł: Wampiry wśród nas - ukryta prawda
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Opis książki: wampiry. Kim są? Co potrafią? Czy stanowią dla Ciebie i Twoich bliskich zagrożenie?
Autor - od piętnastu lat badający okultyzm - nie tylko poznał ich sekrety, ale także wkroczył do ich społeczności. istoty znane już od wieków zostały nareszcie odarte z mitów! Ta książka opisuje ich prawdziwe możliwości, rodzaje istniejących współcześnie wampirów oraz sposoby zabezpieczania się przed ich potężnym wpływem.

Ocena: 5,5/6


Jako wielka fanka wampirów nie mogłam przepuścić okazji by nie zapoznać się bliżej z dziełem Konstantinosa, które swoją drogą, tak mnie oczarowało, że postanowiłam ową książkę dołączyć do literatury przedmiotu w mojej pracy maturalnej.

Nie da się ukryć, że książek zapoznających nas z historią wampirów jest wiele. W dobie dzisiejszego kanonu literatury młodzieżowej, owe postrachy nocy są numerem jeden - i chyba na jeszcze długi czas będą piastować to stanowisko. Autor umiejętnie opisuje wszystko to co udało mu się zebrać na przestrzeni wielu lat poszukiwań i oferuje nam wgłębienie się w jego świat.

Konstantinos podzielił wampiry na cztery główne grupy: nieśmiertelni krwiopijcy, śmiertelni krwiopijcy, mimowolne wampiry widmowe oraz świadome wampiry widmowe i opisał ich od A do Z - ich metody działania oraz to jak się przed nimi bronić. W prosty sposób przybliża nam całą historię wampirów, która mimo wszystko wciąga i budzi zaniepokojenie, czy aby na pewno wszystkie stwory są wytworem wyobraźni pisarzy. Warto dodać, że autor w dość realny sposób przedstawił ataki wampów i ludziom o słabych nerwach odradzam czytanie.


Coś, co mnie zaskoczyło, to rozdział w którym zawarte zostały listy od rzekomo nieumarłych - to niecodzienna metoda publikacji. Oprócz tego ciekawe refleksje autora i retrospekcje legend bardzo wzbogacają książkę. Każdy chcąc nie chcąc będzie wyciągał wnioski po przeczytaniu owej książki. Narracja pierwszoosobowa i enigmatyczne opisy sprawiają, że poradnik czyta się łatwo z nutą zaintrygowania.

"Wampiry wśród nas" to książka która pokazuje jak na przestrzeni lat zmieniał się wizerunek wampira - od budzącego strach potwora, po magnetycznie seksualnego idola nastolatek. Prowadzi nas przez różne epoki ludzkości, kultury w których zawsze pojawiały się nocni łowcy.

Zdecydowanie polecam książkę fanom i miłośnikom wampirów. Całość jest idealnym oderwaniem od cukierkowych opowieści typu "Zmierzch" i daje świeższe spojrzenie na wszystko. Do tego piękne wydanie z czytelną czcionką i brakiem błędów cieszy oko i przyciąga do czytania dalszych rozdziałów. Ja spędziłam miły wieczór z ową książką - mam nadzieję, że i wam będzie to dane.Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii za co serdecznie dziękuję.

16 komentarzy:

 1. Nie czytam jakoś namiętnie o wampirach, ale ta książka mogłaby być ciekawą lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka czeka na półce na swoją kolej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią poznałabym tą prawdziwą "twarz" wampiryzmu. Tak więc książki z pewnością poszukam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę jej poszukać. Wydaje się interesująca.:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Podchodzę sceptycznie do słów zapisanych w tej książce, lecz jeśli trafi w moje ręce, z pewnością się z nią zapoznam, a co.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jestem wielką miłośniczką wampirów, ale z czystej ciekawości przejrzałbym tę książkę :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię czytać o wampirach, dlatego chętnie poznam i tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Edłord na okładce???? O nie, książka nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. wampiry zwyczajnie mi się znudziły, więc pewnie sobie odpuszczę;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jestem wielką miłośniczką wampirów, ponieważ było ich już tyle, że nic nie potrafi mnie zdziwić :/

  Tirindeth - miałam takie samo skojarzenie, ale jak się przyjrzysz to wcale nie wygląda...

  Książkę chyba chwilowo sobie odpuszczę. Może jeszcze przyjdzie czas, że wampiry znajdą u mnie względy...

  OdpowiedzUsuń
 11. Czeka na razie na półce ;D

  OdpowiedzUsuń
 12. Chciałabym to przeczytać, chociaż Pattinson na okładce trochę mnie odstrasza.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ostatnio znudiły mi się już książki o wampirach i raczej starałam się ich unikać, ale ta książka tak bardzo mnie kusi. Muszę poważnie zastanowić się nad jej zakupem ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę polecam - inny świat i inne spojrzenie :D

   Usuń
 14. Odstrasza mnie 'Edłord' na okładce, ale brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*