poniedziałek, 27 lutego 2012

Ellen Dugan - Urodzona czarownica

Autor: Ellen Dugan
Tytuł: Urodzona Czarownica
Wydawnictwo: Septem
Opis książki: Czy zdarzyło ci się mieć prorocze sny? Czy intuicja podsunęła Ci kiedyś właściwe rozwiązanie trudnej sprawy? Czy czasem między słowami słyszysz więcej, niż ludzie chcieliby Ci powiedzieć? Urodzone czarownice od wieków żyją w zgodzie z własnym wnętrzem i otaczającym światem. Są otwarte, tolerancyjne i empatyczne. Posiadają moc odpychania tego, co negatywne. Widzą więcej, niż zwykle dostrzega ludzkie oko. Są wrażliwe i mają bardzo bogate życie duchowe. Czy ten opis nie mógłby pasować do Ciebie?
Ocena: 5/6


Tematyka czarownic, wiedźm, magii i przeróżnych rytuałów jest mi prawie tak samo bliska jak tematyka wampirów czy wilkołaków, dlatego kiedy tylko mogę sięgam po nowe książki, z nadzieją, że dowiem się czegoś nowego co mogło mi umknąć. Książka „Urodzona czarownica” idealnie wpasowała się w moje zainteresowania i sprostała oczekiwaniom umilając mi czas podczas nudnych lekcji w szkole.

Książka Ellen Dugan posiada bardzo wiele cennych i oryginalnych informacji – zamieszczone w książce testy umiejętnie wprowadzają nas w odpowiedni dla nas samych tekst, w którym może odnaleźć cząstkę swojej magicznej strony. Podzielona na 8 głównych rozdziałów i masę mniejszych takich jak np. Psychika a magia faz księżyca czy Osobowość a żywioły klarownie prowadzi nas pod podstaw do Księgi czarów, w której można znaleźć wiele przydatnych uroków do spożytkowania w domu kiedy zajdzie taka potrzeba. Całość powieści nawiązuje do bardzo modnych od 60 lat w zachodniej europie i USA nurtów wiccariańskich, czyli czarostwa – inaczej inicjacji religii misteryjnej lub neopogaństwem. 


Autorka piszę prostym i łatwym do interpretowania językiem, przez co czytelnik łatwiej wgłębia się w książkę. Pełna ciepła i złotych myśli lektura, nie jest tylko skierowana do czarownic, a wręcz przeciwnie – ma za zadanie odkryć w każdej kobiecie pewność siebie, drogę do szczęśliwego życia oraz to jak postępować z własną intuicją.

Urodzona czarownica” to podręczny przewodnik po różnorakich magicznych sztuczkach, zawierający wiele porad dla przyszłych czarownic. Polecane przez autorkę rytuały z użyciem przedmiotów domowych – świec, olejków czy ziół, są bardzo widowiskowe oraz działają skutecznie na naszą podświadomość. Dobrze jest jednak zachować umiar, aby w rytuale i towarzyszących gadżetach nie zatarł się sens i intencje naszych praktyk.

Jednym zdaniem, polecam ową książką wszystkim tym którzy parają się biała magią, lubią magiczne sztuczki i chcą poprawić sobie samopoczucie własnymi sztuczkami. Sympatyczna powieść, pełna kobiecej magii, jest dobrym wytchnieniem po nudnym pełnym napięcia i obowiązków dniu.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Septem za co serdecznie dziękuję.

11 komentarzy:

 1. Ta pozycja powoli zaczyna mnie zaciekawiać. Kto wie, czy niedługo się nie skuszę i po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo... Czuję się w pełni zachęcona. Muszę przeczytać tę książkę. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś bardzo interesowałam się tą tematyką. Ale jakoś z czasem przestałam czytać takie książki. Może warto bym wróciła na stare tory...

  OdpowiedzUsuń
 4. Właściwie mam ją w domu ale nie miałam do niej wcześniej zbytniego przekonania. Teraz z pewnością ruszę z nią :)

  OdpowiedzUsuń
 5. niby nie do końca moja tematyka, ale skoro nadaje się do poczytania po pełnym obowiązków dniu to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś się tym interesowałam, ale z czasem mi to przeszło. Teraz już chyba nie spojrzałabym tak entuzjastycznie, jak np. 2 lata temu, więc chyba sobie odpuszczę, przynajmniej na razie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie lubię przewodników, ale ten jakoś mnie zaintrygował i jak tylko będę miała możliwość, to chętnie go poznam bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze w liceum, dawno temu, gdy fascynował mnine film The Craft, uwielbiałam takie książki. Dziś wystarczy mi fascynacja mojej córki Nianią wampirem ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z reguły nie czytam takich książek, ale tę chętnie bym przejrzała, jeśli nie w całości, to we fragmentach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Już dodałam tę książkę do mojej listy, nie mogę się doczekać kiedy będę miała ja w swoich rękach ;D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*