sobota, 22 czerwca 2013

Izabela Janczarska - Zaklinacz dusz , Paul Perry - Co cię czeka po śmierci & Thorsten Havener - Wiem co myślisz

Autor: Izabela Janczarska
Tytuł: Zaklinacz dusz
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Opis książki:
Czy człowiek ma duszę? Co się z nią dzieje gdy ciało umiera? Wszyscy w ciągu życia zadają sobie takie pytania. Autorka, podobnie jak serialowa zaklinaczka dusz Melinda Gordon uważa, że dusza jest nieśmiertelna i nieustannie się doskonali. Jeśli wokół Ciebie dzieją się „dziwne” rzeczy i nie potrafisz tego wyjaśnić, to prawdopodobnie ktoś Tobie bardzo bliski szuka pomocy. Może chce przekazać Ci coś ważnego, czego nie zdążył zrobić za życia. Po lekturze tej książki będziesz wiedział co robić w takiej sytuacji.
Ocena: 4,5/6


Studio Astropsychologii to jedno z moich ulubionych wydawnictw - zawsze potrafię znaleźć tam coś dla siebie. Szeroka gama książek o różnorakiej tematyce już nie raz porwała mnie na kilka, a nawet kilkanaście godzin. Tym razem skusiłam się na książkę Izabeli Janczarskiej zatytułowanej "Zaklinacz dusz. Wprowadzenie w zaświaty". Czy dałam się tam zaprowadzić? No cóż....

Magister ekonomi, fizykoterapeuta również zaklinacz dusz. O kim mowa? O naszej autorce. Szczerze powiem podeszłam bardzo sceptycznie do jej książki. Nie miałam okazji zapoznać się z poprzednią twórczością Pani Izy więc nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Na szczęście czekała mnie nie mała niespodzianka, gdyż "Zaklinacz dusz" pochłonął mnie bez reszty, a nauki jakie z niego wyciągnęłam zapadły mi w pamięci.

Cała książka poświęcona jest zagubionym duszom. Jak się objawiają? Skąd się biorą na ziemi? Dlaczego nawiedzają i strasz? Na te pytania autorka stara nam się odpowiedzieć opowiadając swojw historię, kiedy to przeprowadziła nie jedną dusze na tamten świat. Niemożliwe? A jednak.

Książkę czyta się bardzo szybko. Łatwy i zrozumiały język nie stanowi problemu z przyswojeniem treści. Krotki rozdziały nie nużą czytelnia a sama autorka pisze bardzo ciekawie, lekko i płynnie. Jest to pozycja idealna dla osób które kochają paranormalne zjawiska, nawiedzone domy i straszne historie. Mogę wam powiedzieć, że po tej książce mam całkiem inne spojrzenie na śmierć i na to co jest po tamtej stronie świata. Polecam.

***********************************************

Autor: Dr Jefrey Long & Paul Perry
Tytuł: Co cię czeka po śmierci?
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Opis książki: 
Dr Jeffrey Long - radiacyjny onkolog i jeden z dyrektorów Międzynarodowego Stowarzyszenia Doświadczenia Bliskiego Śmierci. Czynnie uczestniczy także w badaniach prowadzonych przez tę organizację. W oparciu o ich rezultaty, wspólnie z dziennikarzem Paulem Perry, napisał książkę, która stała się obiektem zażartych dyskusji zarówno w środowiskach naukowych, jak i religijnych. Ukazał w niej, jak wiele jeszcze nie wiemy o śmierci. 
Ocena: 4-/6

Jako iż od zagubionych dusz do śmierci nie daleko, od razu po skończeniu poprzedniej książki sięgnęłam po kolejną o nadnaturalnym temacie. "Co cię czeka po śmieci" to idealne kompendium wiedzy dla tych którzy mają mieszane uczucia czy aby na pewno takowe życie istnieje.

Białe światło? Tunel? Ok, ok...to znamy, ale co dalej? Czy istnieje jeszcze coś dalej? A no moi drodzy czytelnicy - istnieje. Dwójka znanych wszystkim autorów: Dr Jeferey Long - onkolog i założyciel Fundacji Badań nad Doświadczeniem Bliskim Śmierci oraz Paul Perry - producent filmowy, połączyli siły i w 9 przykładach dają nam dowody na to, że istnieje coś takiego jak "życie pozagrobowe".

Musze przyznać, że książka nieźle mnie zaskoczyła i jeszcze bardziej utwierdziła mnie, że śmierć to jeszcze nie koniec. Dzięki niesamowitym przykładom krok po kroku przedstawiona zostaje wizja świata pozaziemskiego w której główną rolę odgrywa śmierć. Nie muszę dodawać, że czytając miałam niekiedy gęsią skórkę. Niestety, nie wszystko jest tak piękne jakby się chciało. I jeden i drugi autor raz za razem "przekrzykują" się w temacie: "Będziecie żyć jak umrzecie, bo mam na to taki i taki dowód." i niestety - w kółko jest ciągle powtarzane jedno i to samo, przez co książka może nużyć a niekiedy nawet irytować. Zbyt dużo statystyk, zbyt dużo nie potrzebnych informacji - niektóre elementy mogli sobie jednak darować. Ale da się to przeżyć.

"Co cię czeka po śmierci" to napisana prostym i klarownym językiem lektura, która posiada w sobie nutkę "paranormalnej aury". Osoby które są nad wyraz wierzące będą miały mieszane uczucia co do tej książki - wszak mamy już określoną wizję śmierci. Mniej "nawiedzone" podejdą do tej lekturki tak jak ja - z dystansem ale także z fascynacją i ciekawością. Nie da się zaprzeczyć, że autorzy mają niezbite dowody na to, że śmierć to dopiero początek.

*******************************************

Autor: Thorsten Havener
Tytuł: Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach.
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Opis książki:
 Czytanie w myślach jest niezwykle intrygujące. To umiejętność, której możesz teraz sam się nauczyć dzięki książce Thorstena Havenera. Autor potrafi bez trudu odczytać to o czym w danym momencie myślą inni. On wie i widzi rzeczy, których inni się nawet nie domyślają. To prawdziwy sztukmistrz, artysta, prezentujący swoje niezwykłe umiejętności w zapierających dech widowiskach. Występuje w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Prowadzi także pokazy na żywo z udziałem publiczności.
Ocena: 3,5/6

Z Havener'em miałam okazję już się spotkać podczas oglądania telewizji i najróżniejszych filmików na youtube. Thorsten - wielki mistrz i trener czytania w myślach, oraz przysłowiowa gwiazda show biznesu nie mogłaby przepuścić okazji by nie zarobić jeszcze więcej. Tak więc powstała książka jego autorstwa. "Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach" gdyby nie napisana w komercyjnym szale na pewno dostałaby ode mnie o niebo lepszą ocenę niż tą prezentowaną powyżej.

Cóż mogę powiedzieć - cała książka to w pewnym sensie poradnik jak czytać w ludzkich myślach. Obszernie opisane techniki i triki mające na celu rozszyfrować ludzkich myśli teraz stoją przed nami otworem. Thorsten nie szczędzi nam swoich pomysłów, przykładów i doświadczenia. Dokładnie i starannie tłumaczy nam jak wniknąć w umysł danej osoby i wyciągnąć z niej to czego nie chce nam powiedzieć.

Jeśli ktoś spodziewa się magii, czarów i Bóg wie co jeszcze - bardzo mi przykro (albo i nie) - tutaj tego nie znajdziecie. Zdradzając swoje techniki, Thorsten uświadamia nas, że każdy z czytelników może być "jasnowidzem". Ruch ciała, mimika twarzy, oczy - to wszystko ma na celu określenie ludzkich myśli. Patrzmy na zachowanie człowieka a dowiemy się co mu w głowie siedzi - tak jednym zdaniem można by podsumować całość książki.

Chociaż wszystko jest świetnie napisane - lekki i prosty język, zrozumiałe przesłanie to jednak komercja wieje nam w oczy już po kilkunastu stronach. Niestety umniejsza to jakości książki, gdyż w niektórych rozdziałach czułam się jakby autor na szybkiego chciał coś powiedzieć, byle zapełnić kartki i zwiększyć liczbę stron. Do samej genezy poradnika nie mam nic do zarzucenia - naprawdę przydatne triki, ciekawe sytuacje z życia wzięte - jednym słowem: miło spędzony czas.

Każda trzech opisanych przeze mnie tu książek ma w sobie to coś. "Wiem co myślisz" to pozycja godna uwagi po mimo niskiej oceny. Warto nauczyć się kilku sztuczek by rozszyfrować przyjaciela, rozbroić wroga czy nawet dla samego siebie poćwiczyć jak to jest być kimś z innego świata.

Książki otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii za co serdecznie dziękuję.

7 komentarzy:

 1. Nie przemawiają do mnie pozycje tego typu. Jakoś nie mogę się do nich przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogólnie nie lubię takich książek, więc nie myślę żebym po którąś z nich miała sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 3. Również recenzowałam tę książkę. Szczerze powiedziawszy, to nie pamiętam z niej zbyt wiele. Takie rzeczy po prostu mnie nie interesują, co nie zmienia faktu, że chętnie o nich piszę dla zainteresowanych czytelników swojego bloga ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze dwie propozycje nie za bardzo mnie interesują. Pewnie po "Zaklinaczu dusz" wszędzie widziałabym albo czułabym jakieś zagubione duszę, ale z chęcią sięgnęłabym po trzecią propozycję. Zawsze chciałam czytać w myślach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam wszystkie trzy tytułu. Każdy z nich posiada jakieś walory, zależy co kto lubi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mimo Twoich recenzji, nie przeczytam tych książek. Nie mogę się przekonać do książek tego wydawnictwa. Są takie jakieś nienaturalne, dziwne, w każdym razie nie dla mnie. Ja wolę twardo stąpać po ziemi. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*