wtorek, 20 marca 2012

Anna i Siergiej Litwinowie - Wycieczka na tamten świat

Autor: Anna i Siergiej Litwinowie
Tytuł: Wycieczka na tamten świat
Wydawnictwo: Oficynka
Opis książki: Trójka pasażerów zostaje oskarżona o spowodowanie wybuchu w samolocie lecącym do Archangielska. Przypadkowi znajomi - piękna Tania, dziennikarz Dima i zawodowy karciarz Iwan - poszukiwani są nie tylko przez milicję i służby specjalne. Z jakiegoś powodu ich tropem podąża również mafia. Zdezorientowani przyjaciele podejmują brawurową ucieczkę. Jednocześnie usiłują wyjaśnić tajemniczą historię, która całkowicie odmieniła ich życie.
Wycieczka na tamten świat to pierwsza powieść z cyklu o Tani Sadownikowej, młodej i atrakcyjnej poszukiwaczce przygód.
Ocena: 5/6


Podchodziłam do tej książki bardzo sceptycznie - nad wyraz często czytam teraz kryminały i zdawało mi się, że tutaj znajdę to, co już wcześniej czytałam. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy cała nieziemska akcja wciągnęła mnie bezpowrotnie w zawiły świat przedstawiony przez Litwinów.

Głównymi bohaterami powieści jest trójka pasażerów która, za sprawą lotu Moskwa-Archangielka zostaje wplątana niecodzienną przygodę. Dzięki temu możemy poznać Tanię - ponad dwudziestoletnią pracowniczką agencji reklamowej, Dimę - dziennikarza, który szuka tematu na rozgłos oraz Igora, który podczas wybuchy samolotu wyskakuje i ratuje się. Za jego przykładem idzie pozostała dwójka, dzięki przemyconym spadochronom. Nie wiedzą jednak, że ta akacja przysporzy im wiele kłopotów - zostają oskarżeni o atak terrorystyczny. Rozpoczyna się dziki pościg i szalona ucieczka pełna niecodziennych zwrotów akcji.

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Akcja w tle dokładnie wplata się w realistycznie nakreśloną fabułę, przez co czyta się szybko, łatwo i bardzo przyjemnie. Bohaterowie ciekawie i wyraziści sprawiają, że każdy odnajdzie w nich cząstkę siebie - postawieni w niecodziennej sytuacji, pokazują jacy są naprawdę. Do tego realia i świat w Rosji - korupcja, mafia ale także i prowincjonalna kraina, tak różna od Moskwy.

Dynamiczna akcja, spisana prostym i klarownym językiem to kolejny plus książki. Duża ilość nieoczekiwanych zwrotów akcji z minimalnymi opisami, nie zanudza czytelnika i wciąga w dalszą fabułę. Piękne zakończenie, które wbija w fotel jest niesamowitym zwieńczeniem lektury.

"Wycieczka na tamten świat" autorstwa Anny i Siergieja to wciągająca powieść pełna akcji, sytuacji bez wyjścia, gdzie niemożliwe musi stać się możliwe, a zaufanie to czasami zwykła naiwność. Polecam każdemu kto kocha kryminały, ale także tym co lubią dobrą zabawę z bardzo dobrą książką. Z pewnością sięgnę po kontynuację, bo jestem ciekawa dalszych losów Tani, a tym samym zachęcam was do rozpoczęcia przygody z pisaniną Litwinów.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości księgarni fabryka.pl za co serdecznie dziękuję.
*********************
KONKURS:
"Ogłaszamy dziś mały konkurs recenzencki - udostępniliśmy jedno z opowiadań naszej autorki. Zadaniem jest napisanie krótkiej opinii o nim. Nagroda - książka, oczywiście. "

ZAPRASZAMY DO STRONY WYDAWNICTWA
Teksty prosimy przesyłać na adres konkurs@wfw.com.pl do 31 marca 2012 do godziny 23.59. 

12 komentarzy:

 1. Jakąś wielką miłośniczką kryminałów nie jestem, ale może zmienię do nich podejście po tej książce ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę czytałam i również czekam na kontynuację:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Niespecjalnie podobała mi się ta książka, byłam nią lekko rozczarowana, ale jako czytadło da się przeżyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka podobała mi się, teraz czas na kolejną część :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam trochę mieszane uczucia co do tej książki, gdyż czytałam parę mało pochlebnych recenzji i sama już nie wiem jak to z tym kryminałem w rzeczywistości jest. Zastanowię się jeszcze nad nim.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytam teraz "Zbrodnię i karę", której akcja rozgrywa się właśnie w Rosji i szczerze przyznam, że zaciekawił mnie ten kraj. W wolnym czasie postaram się zapoznać z książką Litwinów, dodatkowo zachęca mnie wątek kryminalny :)

  OdpowiedzUsuń
 7. mi się ta ksiązka podobała i z niecierpliwością czekam na następną część :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hm..jakoś nie przekonuje mnie ta książka dlatego odpuszczę ją sobie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka wydaje się być ciekawa. Zajrzę do niej jak będę miała okazję.

  OdpowiedzUsuń
 10. A mnie ona rozczarowała, taka schematyczna, że trudno płynnie czytać. Utknąłem gdzieś po 1/4 książki.

  Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam tę książkę jeszcze przed sobą, więc jestem ciekawa, czy odbiorę ją podobnie do Ciebie ;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Słyszałem kiedyś o tej książce, ale nie bardzo chciałbym ją przeczytać. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*