wtorek, 27 marca 2012

Antonina Malinkiewicz - Dieta dla umysłu

Autor: Antonina Malinkiewicz
Tytuł: Dieta dla umysłu
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Opis książki: Kto się zdrowo odżywia? Ten, kto ma dietę zbilansowaną do indywidualnych potrzeb swojego organizmu, dzięki czemu utrzymuje nienaganną kondycje? Dziś ważniejszym od kondycji fizycznej jest stan umysłu. Wykazując się błyskotliwością intelektualną odnosimy znacznie większe korzyści w pracy jak i w życiu prywatnym. Teraz i Ty dowiesz się jak tanio i przyjemnie zapewnisz swojemu umysłowi zdrowy turbodopalacz, dzięki któremu dobiegniesz do mety zanim rywale wystartują. Dieta dla myślących!

Ocena: 4,5/6

Czytając opis książki obawiałam się surowych zakazów i rygorystycznych zasad, które znajdę wewnątrz. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu dowiedziałam się jak w łatwy i przyjemny sposób urządzić dla swojego organizmu zdrowy sposób na przetrwanie, a co za tym idzie jak zapewnić umysłowi świeżość i napęd dla myślenia.

Na samym początku zapoznałam się z najważniejszymi faktami o budowie mózgu, o tym czym tak naprawdę jest umysł, jak działa świadomość, skąd bierze się intelekt i wiele ciekawostek związanych z tymi zagadnieniami. Pojęcia wyjaśnione w sposób często na wskroś mistyczny zostają wyjaśniane w dość przekonywujący sposób.

Przechodząc do rozdziałów o tym co najważniejsze w tej książce, czyli o zdrowym jedzeniu miałam okazje poznać to co jem "od kuchni’, ponieważ nawet pierwiastki otaczające, jak i składające się na nas zostały tutaj szczegółowo opisane. Diety rozbite na poszczególne dni trwania naszej mobilizacji nie odstraszają ani formą ani treścią. Wszystko jest jasne i klarowne. Składniki potrafiłam znaleźć „w warzywniaku u Pani Gieni”, co przyciąga do stosowania diet.

W kolejnych rozdziałach przeczytałam, że nie tylko poprzez zdrowe odżywianie nasz umysł jest w stanie się zregenerować. Są elementy otaczającego nas świata, którymi również go karmimy, a których istnienia czasem nie jesteśmy świadomi, bądź nie chcemy o tym wiedzieć. Pani Antonina, opisała proste i sprawdzone sposoby afirmacji, medytacji, które pomagają w życiu codziennym, książka więc bogata jest w przeróżne aspekty dotyczące również zdrowia naszej duszy.

Polecam tę książkę wszystkim, którzy zainteresowani są stosowaniem diet na określoną ilość czasu, jak i również osobom, które potrzebują chwilowego oczyszczenia. Język nieskomplikowany, ułatwienia odbioru w postaci tabel i schematów, wszystko utrzymane w stylu powszechno naukowym, na szczęście obyło się bez pseudo psychologicznego bełkotu.
*

* Współautorem recenzji jest mój dobry kolega Tomasz Wesołowski, któremu dziękuje za pomoc.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii za co serdecznie dziękuję.

10 komentarzy:

 1. Przyznaję, jedna z niewielu książek tego wydawnictwa, która mnie zainteresowała. Poszukam jej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze się zastanowię ; )

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo często niezdrowo się odżywiam, dlatego w sumie dobrze by było mieć taką książkę i poczytać a potem zastosować się do jej rad.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm, taka książka może się przydać osobom, które mają czas na szaleństwa z dietami. Jak ktoś żyje w biegu to choćby nie wiem ile książek miał na swoim koncie o dietach, i tak żadnej wiedzy nie wykorzysta - bo nie ma na to czasu :P Ale fajnie, że takie książki są wydawane - teorii nigdy za wiele ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja raczej podziękuję - temat nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie interesują mnie takie ksiązki i udchudzanie :) Widzę, że wiosna przyszła i wszyscy się odchudzają łącznie z Tobą i twoim kolegą. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdybym miała czas na takie rzeczy to z pewnością książka byłaby pomocna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię książki o niestandardowym podejściu do diet więc nie powiem jej nie :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba wolę wydać kasę na coś innego , ale blog bardzo fajny i wiele interesujących książek , poza tą , więc obserwuję i zapraszam do siebie .

  OdpowiedzUsuń
 10. O dietach żadnego rodzaju na razie nie myślę, dlatego ta powieść mnie nie interesuje. Będę ją jednak miała na uwadze.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*