czwartek, 22 marca 2012

Ellen Schreiber - Pocałunki wampira.Miłość po grób

Autor: Ellen Schreiber
Tytuł: Pocałunki wampira. Miłość po grób
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Opis książki: Dwóch tajemniczych chłopaków. Poważne podejrzenia. I pierwsza, niebezpieczna miłość. Raven nie potrafi pogodzić się z odejściem Alexandra. Pragnie go odnaleźć za wszelką cenę. Niespodziewanie na jej drodze staje Jagger - dziwny, mroczny i bardzo pociągający. Czyżby tym razem spotkała prawdziwego wampira? I gdzie się podziewa jej ukochany.
Miłość bywa pokrętna - zwłaszcza taka, która ożywa dopiero po zmierzchu...
Ocena: 4/6


Dobrze pamiętam z jakim oczekiwaniem wypatrywałam pierwszego tomu serii "Pocałunki wampira". Dosłownie w kilka godzin przeczytałam część pierwszą i z nadzieją szukałam następnego tomu. Mogę z czystym sumieniem teraz stwierdzić, że kontynuacja jest równie dobra i wciągająca jak poprzednia.

Akcja rozgrywa się w Grajdole - małej i nudnej mieścinie gdzie dorasta Raven. Dziewczyna inna niż wszystkie - gotka do tego z ciętym językiem, to odmieniec i atrakcja w jej miasteczku. Po odejściu Alexandra nie może znaleźć sobie miejsca - jej miłość uciekła nie wiadomo z jakich przyczyn nie mówiąc jej niczego. Raven postanawia odnaleźć chłopaka, który jest jej przeznaczony. Trafia na trop i ląduje u swojej ciotki - ekscentrycznej aktorce, która bardzo przypomina młodą dziewuszkę. Rozglądając się po mieście, ląduje w Klubie Trumna, a tam poznaje Jaggera - nieziemsko przystojnego i mrocznego chłopaka, który najprawdopodobniej jest wampirem. Niby marzenia się spełniają, jednak on nie należy do tych dobrych a wręcz przeciwnie, obiera sobie za cel Raven. Nieświadoma zagrożenia gotka pakuje się w nie lada kłopoty, tylko po to by znaleźć ukochanego.

Szybko, łatwo i bardzo przyjemnie - tymi trzema krótkimi słowami można opisać efekt czytania. Cała seria jest trafem w dziesiątkę Naszej księgarni, gdyż z dnia na dzień zyskuje rzesze fanów. Za pewne to za sprawą ciekawej fabuły, rozwiniętej akcji i łatwego języka w jakim książka jest napisana.

Ellen łatwo posługuje się piórem - w lekki sposób kreśli wszystkie swoje myśli, prowadząc nas od punktu A do punktu B bez większych ceregieli. Niecodzienni bohaterowie idealnie odnajdują się w dzisiejszym społeczeństwie i realiach w jakich my sami się obracamy. Zabawne zdania, i śmieszne sytuacje do tego wplecione w miłość i akcję sprawiają, że od pierwszej strony ciężko się oderwać od książki.

Język i styl w jakim jest napisana to kolejny plus. Autorka umiejętnie trafia do młodzieżowego slangu i panujących tam reguł. Raven to prawie normalna - tak, tak prawie dziewczyna która, tak jak większość z nas, marzy o wiecznej miłości, szczęściu i poczuciu bezpieczeństwa, jednak nie zatracając i nie zmieniając samej siebie. To chyba właśnie z tego względu powieść tak bardzo przyciąga. Sytuacje i problemy jakie znajdujemy w książce są prawie wyjęte z życia codziennego, przez co łatwo jest identyfikować się z lekturą i tym co się w niej dzieje.

Dodatkowo piękna okładka, która przyciąga wzrok jak najbardziej zachęca. A w środku znajdziemy kawał dobrze dopracowanej opowieści, bez błędów stylistycznych czy ortograficznych. Czytelna czcionka, widoczne rozdziały delikatnie przyozdobione sprawiają, że samo patrzenie cieszy oko.

Jedynym minusem, zabierającym aż dwa punkty jest obszerność. Książka ledwo się zaczęła, a już jest koniec - i to jaki. Autorka urywa nam opowieść w najmniej spodziewanym momencie, momencie kulminacyjnych w którym tak wiele ma się wyjaśnić. Odczuwa się wielki niedosyt i ogromną ciekawość, która pcha nas do kolejnych tomów.

Czy polecam? Zdecydowanie tak. Historia Raven, mimo iż przypomina tak wiele oklepanych książek z serii paranormal romance, to ma jednak w sobie, przysłowiowe "to coś", co sprawia, ze nie można oderwać się od książka choćby na chwilę. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie równie dobry jak dwa poprzednie.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia za co serdecznie dziękuję.

15 komentarzy:

 1. Nie przepadam za tym typem książek, więc raczej ją sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. niestety, recenzja interesująca, ale książka chyba nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Próbowałam, ale powieść kompletnie nie przypadła mi do gustu :/ Najwidoczniej nie mój typ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Może znajdzie się okazja by przeczytać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam zamiar w przyszłości przeczytać całą serię Pocałunków wampira.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przymierzałam się kiedyś do tej serii. Nie pamiętam co mi stanęło na drodze, ale chyba jeszcze kiedyś spróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam takie klimaty, więc książkę zdecydowanie chce przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam część pierwszą i bardzo mi się podobała. Oczywiście tę mam już u siebie na półce, ale jeszcze nie miałam okazji się zapoznać z dalszymi przygodami Raven. Wkrótce nadrobię zaległości ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam tej serii, ale jak tylko będę miała mniejsze stosikowe zaległości, to chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam nawet tomu pierwszego, więc jeszcze zastanowię się, czy warto rozpoczynać nową serię.

  OdpowiedzUsuń
 11. Skoro polecasz to przeczytam mimo, że temat rzeczywiście jet mi znajomy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostatnio czytam wiele paranormali, więc pewnie znajdę czas i dla tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeszcze jedna powieść o wampirach i chyba zwątpię w jakikolwiek rozwój literatury młodzieżowej :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam tom pierwszy który spodobał mi się, więc i za kontynuacją będę musiała się rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zdecydowanie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*