piątek, 2 marca 2012

Ted Andrews - Mowa zwierząt

Autor: Ted Andrews
Tytuł: Mowa zwierząt
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Opis książki: Mowa Zwierząt nauczy Cię technik rozpoznawania i interpretowania znaków i omenów świata naturalnego. Naucz się odczytywać zachowania zwierząt i pozwól prowadzić się im przez życie. Otwórz swe serce i umysł na mądrość zwierzęcego świata. Lwy są ucieleśnieniem siły i męstwa. Wilk z kolei jest uosobieniem lojalności i opieki. Trudno o istotę bardziej kreatywną niż pająk, który jest jednocześnie tkaczem losu. Możesz się wiele nauczyć od zwierząt, lecz zanim to zrobisz, musisz poznać ich mowę.
Ocena: 5/6


Powiem szczerze, że jest to jedna z pierwszych książek które tzw. męczyłam już od miesiąca, a skończyć nie mogłam. Na szczęście nowy miesiąc, nowe książki to z lekkim opóźnieniem przedstawiam wam "Mowę zwierząt" która jest idealnym kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników wszelkiego rodzaju zwierząt.

Podzielona na 4 obszerne części, oraz masę rozdziałów książka rozpoczyna się treningiem, który ma na celu odkrycie jakie zwierzę ma na nas specyficzny wpływ i który może być naszym totemem. Odkrywamy jakie zwierzę najlepiej odzwierciedla nasz charakter i z jakim najłatwiej jest nam się identyfikować. Kiedy wszystko staje się jasne, czytelnik przechodzi w dalsze części książki, gdzie autor krok po kroku opisuje jakie wnioski możemy z naszych wyników otrzymać. Ted niejednokrotnie powtarza, że przyroda ma dla człowieka ogromny wpływ, jednak z biegiem czasu jest on zatarty - a wielka szkoda. Przez swoje zachowanie tracimy kontakt z naturą i zwierzętami, od których tak wiele możemy się nauczyć. Poszukiwanie szczęścia w wierzeniach Indian nic nie kosztuje, a może pozytywnie wpłynąć na całe nasze życie.

W dwóch słowach - niesamowita książka. Każdy miłośnik przyrody, mitów i zwierzą powinien ją przeczytać. Napisana lekkim stylem, ale z ogromnym pokładem wiedzy, zawartej w słowach sprawia, że ciężko ją odłożyć na miejsce. Obszerna zawartość, podzielona klarownie i dopracowana graficznie cieszy oko i pozytywnie wpływa na odbiór lektury.

Andrews używa języka łatwego do przyswojenia, takiego który zapadnie w pamięci, choć zdarzają się fragmenty gdzie, całość można było nazwać za toporną i kolokwialną, co niestety przynudza i krótko mówiąc, kładzie do spania - ale na szczęście takich momentów jest niewiele. Na pewno nie można odmówić autorowi kreatywności - idealnie dopieszczona książka, która zawiera wszystko to co czytelnik chce przeczytać, a także to co autor ma nam sam do powiedzenia to teraz rzadkość, bo albo czytamy czcze gadanie o niczym, albo to samo co jakiś czas temu. W "Mowie Zwierząt" mamy i to i to, a nawet jeszcze więcej.

Nie będę wam zdradzać co jest moim totemem - stwierdziłam, że póki co będzie to moja słodka tajemnica, ale powiem wam jedno - mega zaskoczenie było. Ale cóż, ta książka nie kłamie. Dlatego zdecydowanie polecam - przedłużałam czytanie jej, ponieważ tak ciężko było mi się z nią rozstać: opisy zwierząt, Indiańskie historie wciągnęły mnie tak bardzo, że chciałam żeby owy poradnik nie miał końca. Wydaje mi się, że każdy czytelnik odnajdzie w niej coś dla siebie. Chciałabym żeby więcej takich książek powstawało, bo czas z nimi jest jak najbardziej spożytkowany pozytywnie.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii za co serdecznie dziękuję.

12 komentarzy:

 1. Uwielbiam zwierzaki, więc to książka w sam raz dla mnie, jestem jej niesamowicie ciekawa :).

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurcze, to coś dla mnie *_* zapisuję na listę książek do zdobycia!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakąś wielką miłośniczką zwierząt nie jestem, może to przed alergię na sierść, dlatego nie czuje zbytniego zainteresowania tą książką mimo naprawdę zachęcającej recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba raczej nie przeczytam - nie przepadam za takimi poradnikami ;D

  PS Świetna recenzja!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dosyć ciekawie to brzmi. Może do wielkich miłośników zwierząt się nie zaliczam, ale chętnie przeczytałabym tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę się zastanowić nad tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 7. Intrygujący opis. Być może kiedyś się zapoznam z tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, nie jestem fanką zwierząt. Sama książka również nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę mojemu chłopakowi ją kupić. Na pewno będzie zadowolony.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*