czwartek, 6 września 2012

Katarzyna Ostrowska - Sny.Klucz do podświadomości


Autor: Katarzyna Ostrowska
Tytuł: Sny. Klucz do poświadomości
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Opis książki: Oto książka, która nauczy Cię praktycznych metod samodzielnego interpretowania sennych przekazów. Część pierwsza omawia rodzaje snów i zasady ich analizy. Część druga zawiera obszerny zestaw symboli i liczne przykłady marzeń sennych - wyjaśnione z uwzględnieniem psychologii i duchowości. Niniejsza praca pomoże Ci: zrozumieć samego siebie, poznać co kryje Twoja podświadomość, zinterpretować swoje sny, czerpać ze snów naukę i życiową mądrość, a także: poznać własną przyszłość i zmienić ją z korzyścią dla siebie.
Ocena: 5,5/6


Znaleźć dobry sennik, to jak szukanie igły w stogu siania - potrzeba dużo szczęścia, cierpliwości i samozaparcia. Kiedy w moje ręce trafił egzemplarz pani Katarzyny wiedziałam, że z byle czym nie mam do czynienia. I faktycznie tak było - teraz kiedy przyśni mi się nawet najbardziej błaha rzecz, mogę liczyć na dobrą i rzeczową interpretację.

"Sny. Klucz do podświadomości" to ponad 400 stronicowy poradnik na temat snów. W obszernym wprowadzeniu, w którym autorka zaznajamia nas z podstawowymi sennymi terminologiami, dowiadujemy się jak i od czego zacząć nasze interpretacje senne. Krok po kroku wchodzimy w świat naszych marzeń i lęków, obaw i oczekiwań które w czasie snu nabierają często całkiem innej barwy. Teraz nic co w śnie się pojawi nie jest nam obce. A i dzienne życie łatwiej jest zrozumieć.

Musze powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych senników jakie miałam okazję czytać i przeglądać. Ogromna ilość haseł, które nie tylko mówią nam co dana rzecz/człowiek/zwierzę itp. znaczy, ale także w połowicznym sensie odnosi się do sytuacji z naszego życia, pozwala nam zrozumieć nasze koszmary czy pokręcone sny. Oprócz tego autorka świetnie opisuje rodzaje snów: od symbolicznych, po erotyczne a na proroczych kończąc. Misz masz w świetnym wydaniu.

Prosty i zrozumiały język, lekki styl w jakim całość została napisana pozytywnie wpływa na odbiór jak i naszą naukę interpretacji. Podstawowe znaczenia snów szybko zapadają w pamięć, a co trudniejsze i bardziej skomplikowane zjawiska zawsze można odnaleźć w senniku. Pani Katarzyna podsuwa nam wiele rozwiązań, teorii i pomysłów na to by jak najdokładniej sprecyzować co nasz sen miał na myśli. I powiem wam szczerze - to się sprawdza.

Osobiście polecam każdemu. Taki sennik powinien znajdować się w każdej biblioteczce domowej - czy to większej czy to mniejszej. Interpretacja snów to naprawdę nie trudne zajęcie. Z tą książką nawet debiutanci senni sobie poradzą. Wszystko jest na wysokim poziomie - treść, druk, wydanie. Lepiej być nie może. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Warto wejść w świat snów z dobrym przygotowaniem.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii za co serdecznie dziękuję.
Książkę można nabyć w sieci księgarni Gandalf:

19 komentarzy:

 1. Kiedyś się tym bardzo interesowałam, obecnie nabrałam dystansu. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry sennik powinien się znaleźć chyba w każdym domu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca tematyka. Z przyjemnością przeczytam tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sny to coś co mnie zawsze ciekawiło. Zajrzę

  OdpowiedzUsuń
 5. Spisuje swoje sny, ale interpretuje je na swój sposób, nie jest mi do tego potrzebny sennik, mimo to ta pozycja z całą pewnością jest ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Sny, uwielbiam Senniki a po ksiązkę z chęcią bym sięgnęła:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sny mnie ciekawią, a więc może przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 8. raczej sobie odpuszczę sobie tę lekturę
  aż tak bardzo interpretacja snów mnie nie interesuje

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś dla mnie! :) Uwielbiam tego typu książki :) No i wierzę w sny :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Obecnie czytam książkę o świadomym śnieniu, więc i ta byłaby idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zawsze mnie ciekawiło co znaczą moje sny, ale niestety gdy szukałam interpretacji pewnych szczegółów w internecie to co chwilę mi coś innego wychodziło. Tę książkę z chęcią bym przygarnęła.

  OdpowiedzUsuń
 12. Sny i ich interpretacja jakoś nigdy mnie nie zastanawiały .. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Coś dla mnie. Interesuję się samymi snami od bardzo dawna.

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nie jest to lektura dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Może przeczytam :) Bardzo ładny blog :)
  zapraszam na mój http://i-love-books-forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Recenzowałam tę pozycję i muszę powiedzieć, że czasem do niej zaglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Kiedyś bardzo interesowałam się wszystkim, co było związane ze snem. Jednak po jakimś czasie mi przeszło.
  Pozycja nie dla mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*