wtorek, 15 maja 2012

Dr Ruediger Dahlke - Oszukując przeznaczenie

Autor: Dr Ruediger Dahlke
Tytuł: Oszukując przeznaczenie
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Opis książki: Czy można zmienić swoje przeznaczenie? Stare ludowe przysłowie mówi, że "każdy jest kowalem swojego losu" i to potwierdzają również trzy potężne prawa rządzące życiem. Polaryzacja, rezonans i świadomość to najważniejsze zasady kreujące rzeczywistość oraz oddziałujące na różne obszary Twojego istnienia. Ich znajomość może przesądzić o sukcesie bądź porażce w każdym podejmowanym działaniu. Praktyczne zastosowanie tych reguł pomoże Ci nie tylko uniknąć cierpienia, lecz także w pełni wykorzystać duchowy potencjał. Ilustracje i ćwiczenia ułatwią z kolei przyswojenie opisanych zasad. Już dziś możesz przejąć kontrolę nad życiem i wziąć los w swoje ręce.
Ocena: 5/6


Powiem szczerze, że kiedy pierwszy raz przeczytałam tytuł i opis okładki, skojarzył mi się z filmem niskich lotów "Oszukać przeznaczeniem" którego jestem fanką. Doktora Dahlke znam już z poprzedniej książki, gdzie pokazał jak przez prosty język i świetne odniesienia potrafi przekazać swoją wiedzę i naprowadzić człowieka na dobry tor rozumowania by żył według swoich zasad. Tym zachęcona szybko zabrałam się za lekturę, której zawdzięczam miło spędzony czas na zadumie i analizie sił wyższych jak i swoich możliwości.

Jak z opisu książki wynika głównym celem jej jest zapoznanie nas z trzema najważniejszymi czynnikami które wpływają na nasze życie: polaryzacja, rezonans i świadomość, to prawa które zawsze pojawiają się w naszym życiu a o których istnieniu nie wiemy, lub nie interesujemy się. Dzięki tej książce dostajemy możliwość zapoznania się z nimi i zrozumienia poszczególnych faz naszej egzystencji.

Autor już od samego początku mówi nam, że to my kierujemy swoim losem, że wszystkie nasze osiągnięcia zależą tylko i wyłącznie o nas samych. Budzi to trochę kontrowersji - osoby wierzące nie zgadzają się z takimi stwierdzeniami mówiąc, że wszystko już wcześniej zostało zapisane a my tylko wykonujemy Boski plan stworzony indywidualnie dla każdej osoby. I jak tu się na coś zdecydować? Ja osobiście uważam, że po części autor ma rację i dzięki swoim wyborom które da się przewidzieć, bo w końcu kierują nami różne pobudki typu: marzenia, zainteresowania, wpływ ludzi dokonujemy decyzji które decydują o nas samych, z drugiej jednak strony jest jakaś siła która pcha nas w takim a nie innym kierunku, a której wytłumaczyć się nie da. Książkę można traktować jako ciekawy, jednak nic nie narzucający poradnik, który naprawdę jest wart uwagi.

"Oszukując Przeznaczenie" to napisana lekkim i łatwym językiem lektura, która boga w cytaty znanych osób, bogato ozdobiona ilustracjami i świetnie wydana sprawia wrażenie książki, która wciąga nas w wir tajemniczości samych siebie i wszechświata. I tak właśnie jest. Podparta odkryciami z dziedziny fizyki i naukowymi badaniami przemawia do nas jasno i klarownie, jednak jak już wcześniej wspomniałam nie narzuca niczego. Uwierzymy czy nie, to nie ważne. I tak wzbudzi w nas ziarenko intrygi i skłoni do myślenia.

Polecam każdemu. Bez wyjątku. Mimo iż może się to wydawać nudnym i bzdurnym poradnikiem o niczym, tak naprawdę jest to przelana wiedza nie tylko autora ale i innych ludzi, z której wychodzą fakty. Do tego zawarte w nim ćwiczenia umilą czas i pozwolą bliżej poznać tajemnice przeznaczenia nie tylko nas samych ale i ludzi nam bliskich. Od podstaw zostajemy zaznajomieni z naszym losem, którym - jeśli będziemy naprawdę się starać, zawładniemy bez większych wahań. 


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmość wydawnictwa Studia Astropsychologii za co serdecznie dziękuję.

14 komentarzy:

 1. Oooo! Chyba coś dla mnie! :D Lubię takie książki, choć nie wszystkie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czeka na razie na półce :D
  Coraz bardziej mnie intryguje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na paczkę z nią - mam nadzieję że mi również się będzie podobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze mnie ciekawiła tematyka przeznaczenia. Może dlatego tak bardzo lubię wszystkie horrory filmu ,,Oszukać przeznaczenie'', dlatego z miłą chęcią sięgnę po ten poradnik.

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro polecasz, to czemu nie:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 6. nie przepadam za takimi książkami, więc raczej nie sięgnę po lekturę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agata - cieszę się bardzo :)

   Angela - świetna książka, naprawdę :)

   scorpius - również mam taką nadzieję :)

   cyrysia - mnie również, i cieszy mnie to, że nie jestem sama w swoim uwielbieniu do tej serii filmów :D

   kasandra_85 - polecam i to bardzo :)

   Miłośniczka Książek - ahh są gusta i guściki :)

   Usuń
 7. Może nie wyglądam, ale uwielbiam takie książki^^ Chętnie poszukam!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie chciałbym recenzować książek tego wydawnictwa, bo całkowicie mnie nie ciekawią.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytam zwykle poradników, ale skoro mówisz, że może sie spodobać takim osobom jak ja...

  OdpowiedzUsuń
 10. poradniki to raczej nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że mam podobne przemyślenia dotyczące naszych losów co autor. Ciekawa pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj nie, nie dla mnie. Rzadko kiedy sięgam po jakiekolwiek poradniki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marusa007 - świetnie, czekam później na wrażenia :D

   Jędrzej44 - a mnie znów strasznie ciekawią i bardzo podobają :)

   Marcepankowa - jeśli lubisz takie klimaty książka na bank ci się spodoba :)

   Ania i Kasia J. - jak już mówiłam są gusta i guściki ale powiem wam, że kiedyś też takich książek nie lubiłam, a teraz...wielka zmiana :D

   Awiola - o proszę, w takim razie musisz sięgnąć po książkę :D

   Usuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*