środa, 9 maja 2012

Michelle Zink - Krąg ognia

Autor: Michelle Zink
Tytuł: Krąg ognia
Wydawnictwo: Telbit
Opis książki: Determinacja Lii Milthorpe jest silniejsza niż kiedykolwiek. Pozostało niewiele czasu na podróż śladem ostatnich tajemnic proroctwa, które od wieków kładzie się cieniem na losy kolejnych pokoleń sióstr. U kresu drogi czeka Lię konfrontacja z przeznaczeniem i ostateczna walka z samą sobą. By jednak mieć w niej jakąkolwiek szansę, musi zbliżyć się do Alice - bliźniaczki, którą przepowiednia uczyniła jej największym wrogiem...Są rzeczy, do których każda z sióstr chce mieć wyłączne prawo. I wyzwania, które mogą zniszczyć je obie. Złączone więzami krwi, lecz rozdzielone przez proroctwo, bliźniaczki Lia i Alice muszą sobie zaufać - albo zginą...Wstrząsająca tragedia, rozgrywająca się w świecie zaklęć, pogańskich świąt i powikłanych relacji rodzinnych.
Ocena: 6/6


Nawet nie wiecie jaka byłam szczęśliwa gdy w moje ręce wreszcie trafiła następna książka Michelle. Trylogia "Proroctwa Sióstr" wciągnęła mnie bezpowrotnie, dlatego bardzo szybko chciałam dowiedzieć się, jak na koniec potoczą się dalsze losy moich kochanych bohaterek. Z czystym sumieniem stwierdzam, że "Krąg Ognia" jest tak samo wyśmienicie dobry, jak poprzednie części - a może nawet i lepszy.

W trzeciej części cała historia ma miejsce w chwili gdy, Amalia i jej przyjaciele po zebraniu całego proroctwa powraca do Londynu, by tam odszukiwać pozostałe elementy układanki - dwa Klucze, kamień potrzebny do odprawienia rytuału jak i dwie kobiety które narodziły się w tym samym dniu co Sonia i Luisa. Wszystko było by pięknie, gdyby nie jeden mały szczegół dający gwarancję wypełnienia misji. Według proroctwa Brama zostanie zamknięta dopiero wtedy, gdy obie siostry - stojące po przeciwnych stronach barykady, zjednoczą je. Jednak nie będzie to takie proste, gdyż w grupie Lii następuje rozłam przyjaźni. Amalia pod wpływem stresu staje się całkowicie inną osobą, przez co mniej angażuje się w poszukiwania. Lii natomiast jest zagubiona i przytłoczona tym co nieuniknione. W momencie kulminacyjnym obie siostry będą musiały wykazać się nie lada odwagą silną wolą by doprowadzić historię do końca. Czy im się uda? Koniecznie przeczytajcie.

W tej książce nie ma miejsca na przystanki. Autorka funduje nam ostrą jazdę bez trzymanki przez górę emocji obu sióstr i akcji w jakiej zostają obsadzone. Nie ma chwili na oddech, nie ma zastanawiania się. Pędzimy przez wir wydarzeń w których niekiedy ciężko się odnaleźć, jednak zawsze trafiamy na odpowiedni tor. Mimo iż fabule w niektórych momentach brakuje spójności, to i tak uważam, że jest to jedna z najlepszych części.

Michelle wprowadza - jak w każdym tomie, nowych bohaterów. Tutaj jednak nie mamy okazji bardziej się z nimi zapoznać. Przez akcję, zlewają się w tło. Wytyczone im, proste i ogólne cechy mają wystarczyć czytelnikowi, wszak cała akcja kręci się teraz wokół wypełnienia Proroctwa. I powiem szczerze, mi to wcale nie przeszkadzało. Nie zmienia to jednak faktu, że książka aż kipi emocjami. Miłość, walka, cierpienie i poświęcenie to coś, czym zostajemy zalewani, przez co powieść jest bardziej wyrazista i ciekawsza.

Tak jak w poprzednich częściach, tak i tutaj całość napisana jest prostym, lecz już nieco zawiłym językiem - jest to spowodowane tym, że autorka chce pokazać upływający szybko czas i tępo w jakim żyją bohaterowie. Bogato przyozdobione strony, czytelna czcionka i cudowna okładka która przyciąga wzrok to cechy charakterystyczne dla tej serii wydawniczej. Zero błędów w druku, zjedzonych literek itp - chylę czoła przed Telbitem. Dobre wydawnictwo to teraz rzadkość.

Osobiście polecam każdemu trylogię o siostrach i Proroctwie które muszę wypełnić. Po pierwszej części czytelnik ma ogromny niedosyt i łaknie więcej - i dobrze, bo następne książki są coraz lepsze. Michelle wykazała się dużą kreatywnością i talentem tworząc świat z które wprost nie chce się wychodzić. Bardzo związałam się z tymi lekturami i jestem tego pewna, że jeszcze nie raz do nich wrócę. "Proroctwo Sióstr" spodoba się każdej osobie, która ceni oryginalność, wielowątkowość, dobrą akcję i niecodzienny świat tak odległy a zarazem tak bliski naszemu sercu.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Telbit za co serdecznie dziękuję.

22 komentarze:

 1. A czemu nie:)). Recenzja ciekawa i czuję się w pełni przekonana. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem, czy to jest dobra książka dla mnie, ale coraz bardziej przekonuję się do literatury fantasy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam na nią ogromną ochotę!

  OdpowiedzUsuń
 4. To ja poszukam tomu pierwszego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. właśnie jestem w trakcie czytania pierwszego tomu :) potem będę starała się dorwać kolejne części :) póki co - podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kasandra_85 - bardzo mnie to cieszy :)

   Jędrzej44 - naprawdę, książka ma to coś :)

   Blueberry - oj mówię Ci, spodoba się :)

   Marcepankowa - szukaj koniecznie :D

   Miłośniczka Książek - pierwszy tom jak i ostatni wydają mi się najlepsze :)

   Usuń
 6. Mam za sobą dwa pierwsze tomy, które mi się bardzo podobały, tak więc na pewno sięgnę i po tom trzeci, który to tak zachwalasz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Całą serię mam w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama nie wiem jak ja to zrobiłam, po prostu Znak odpisał. Zaraz skomentuję notkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety, miałam tylko okazję, by przeczytać pierwszą część tej trylogii, ale z chęcią ją dokończę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam tej trylogii, ale słyszałam o niej dużo dobrego, dlatego zamierzam sama sprawdzić ile w tym jest prawdy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gabrielle_ - naprawdę, zakończenie trylogii jest niesamowite :)

   Agata - ja pisałam już raz czy dwa do nich i nawet nie dostałam żadnej odpowiedzi :( Ale może kiedyś :D

   Rosemary - mam nadzieję, że przeczytasz i dwie następne książki :)

   Cyrysia - oj polecam serdecznie, warta uwagi :)

   Usuń
 11. Bardzo chciałabym przeczytać, jak tylko uda mi się ja zdobyć.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam w planach, ocena świetna, więc na pewno się zabiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo zachęcające:) Mam coraz większą ochotę na tą trylogię :)

  OdpowiedzUsuń
 14. przeczytałam tylko pierwszą część trylogii i postanowiłam dać sobie spokój z pozostałymi. Dobrze mi się czytało i nawet mi się podobało :) daję pozytywną recenzję, jednak odczułam, że jestem juz troszkę "za stara" na tę historię :)

  OdpowiedzUsuń
 15. CHCE, CHCE i jeszcze raz CHCE!!! Ogromnie ciągnie mnie do tej książki!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. little.decoy7 - mam nadzieję, że zdobędziesz wszystkie tomy :)

   Agata - świetna ocena, bo świetna książka :D

   Gosiarella - polecam, polecam i jeszcze raz polecam :)

   Ruda - haha...i tak czasami bywa, nie wszystkie książki - nawet te świetne, są dla nas akurat :)

   GumcioBook - i bardzo dobrze :D Warta uwagi jest :)

   Usuń
 16. Mam w planach przeczytanie tej serii, czuję że niesamowicie mnie wciągnie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeszcze nie miałam okazji się zapoznać z serią, ale jak tak zachwalasz... Może faktycznie warto :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam w planach zapoznanie się z tą trylogią :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*