poniedziałek, 7 maja 2012

Piotr Mart - Mężczyzna od A do Z

Autor: Piotr Mart
Tytuł: Mężczyzna od A do Z. Wydanie III rozszerzone 
Wydawnictwo: Sensus
Opis książki: Facet, jaki jest, każdy widzi. Czy zrozumienie mężczyzny rzeczywiście jest Ci potrzebne do szczęścia? Zresztą czego tu nie rozumieć? Nic nadzwyczajnego — chodząca góra mięśni, głowa w chmurach, przepełniona nieustającymi myślami o seksie, a pod względem emocjonalnym wieczne dziecko… Chcesz wiedzieć, co NAPRAWDĘ działa na mężczyzn? Masz ochotę nauczyć się ich uwodzić, rozkochiwać w sobie, sprawiać, by jedli Ci z ręki? Po przeczytaniu tej książki poczujesz się tak, jakby ktoś wreszcie zdjął Ci klapki z oczu. Zobaczysz męski świat w zupełnie nowym świetle. Dowiesz się też, jak przejąć pełną kontrolę nad swoim związkiem. Już nigdy nie będziesz musiała głowić się, o co chodzi Twojemu partnerowi!
Ocena: 5,5/6

Pojęcie "Rozumiem faceta/kobietę" jest nam chyba tak dalekie jak codzienne podróże promem kosmicznym - nawet jeśli tego bardzo chcemy, jest to wręcz niemożliwe. Oczywiście to wszystko jest do czasu, bo kto powiedział, że może za parę lat w taką podróż się nie wybierzemy. Podobnie jest z rozumieniem wzajemnym obu płci - potrzeba czasu i...dobrej techniki. "Kobiety są z Wenus, a Mężczyźni z Marsa" to znane przysłowie idealnie odzwierciedla to z czym spotykamy się na co dzień. Jak dla facetów powstaje masa podręczników, tak i dla nas powstało ABC mężczyzny napisane właśnie przez faceta, który to w umiejętny sposób przedstawia nam jak zgłębić się w ich psychikę i zrozumieć różne zachowanie.

Cała książka podzielona jest na rozdziały, które to jeszcze dzielą się na mniejsze. W całej lekturze znajdziemy takie hasła jak: Uwodzenie poprzez mimikę, ruch i dotyk, Postępowanie z trudnymi mężczyznami czy Mistrzowskie zrozumienie męskich emocji. Wydaje się to wszystko błahe i bezsensowne, jednak nic z tych rzeczy. Każda ze stron w mniejszym czy w większym stopniu naprowadza nas na dogłębną interpretację by później, w prawdziwym życiu bez przeszkód zrozumieć "co facet miał na myśli"

W każdym zachowaniu mężczyzny jak i kobiety jest ukryte jakieś znaczenie, do niedawna ciężko było na zrozumieć drugą stronę, a jeśli już się to udawała do dopiero po paro letnim stażu znajomości. W tej książki znajdziemy przyśpieszony kurs na to jak reagować w razie sprzeczek, niedomówień itp. Co robić i jak reagować na zmiany nastrojów chłopaka oraz jak dotrzeć do niego bez zbędnych ceregieli. Seks i erotyka również jest tutaj ważną kwestią, przez którą Piotr przeprowadza nas zawiłą drogą.

Lektura napisana jest lekkim i prostym językiem, jak to przystało na faceta. Bogata i barwnie naprowadzająca nas do celu książka jest na pewno ciekawym nabytkiem, który powinna posiadać każda kobieta. Z humorem i ironiom bawi nas i uczy, a każde słowa zapadają nam w pamięci na długi czas. Poradnik ten daje nowe spojrzenie na zachowanie mężczyzn - dobre wskazówki, rozwiążą nie jedną awanturę wiszącą w powietrzu, która zaczęła się z nie wiadomo jakiego powodu. Zdecydowanie polecam.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Sensus za co serdecznie dziękuję.

13 komentarzy:

 1. nie przepadam za tego typu książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mogłaby się przydać :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Na temat kobiet i meżczyzn napisano już tyle, że kolejna książka niczego nowego nie wniesie ;) no, chyba że zawiera rewolucyjne odkrycia ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. O książce nie słyszałem wcześniej, ale widzę że warto ją przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niby nie przepadam za takimi książkami, ale aż chce się po tę sięgnąć :D

  OdpowiedzUsuń
 6. na pewno po nią sięgnę, bo ja w ogóle, ale to w ogóle nie rozumiem facetów...-.-

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy poradnik, bardzo chętnie się na niego skuszę i poczytam trochę ,,humorystycznych'' wskazówek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdybym zauważyła ją w bibliotece na pewno bym wypożyczyła, bo wydaje sie ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. zostałaś oTAGowana do blogowej zabawy :)
  szczegóły u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno niektóre kwestie poruszone w tej książce są interesujące i bardzo przydatne;) Pytanie tylko, czy inni mężczyźni zgadzają się z opinią autora o nich samych, czy też mają na ten temat nieco inne zdanie;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Haha, interesująca książka. xD

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*