piątek, 11 maja 2012

Dr Thorwald Dethlefsen & Dr Ruediger Dahlke - Choroba Twoim przyjacielem

Autor: Dr Thorwald Dethlefsen & Dr Ruediger Dahlke
Tytuł: Choroba Twoim przyjacielem
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Opis książki: Jakie korzyści wynikają z choroby? Żadne, z pewnością odpowie wielu z nas. Autorzy wskazują jednak drogę do głębokiego zrozumienia sensu i przyczyn schorzeń, szczególnie o podłożu psychosomatycznym. Udowadniają, że dolegliwości występujące w organizmie człowieka wynikają głównie z zaburzenia wewnętrznej równowagi. Jeśli jesteś osobą narażoną na konflikty, to z pewnością nie omijają Cię częste infekcje. Z kolei agresja może wywoływać różnorodne alergie. A to zaledwie niektóre spośród wielu sytuacji i emocji, które decydują o Twoim zdrowiu. Sygnały wysyłane przez ciało pozwolą rozpoznać poszczególne choroby oraz zapobiegać ich rozwojowi, a także ponownemu powstawaniu. Staną się Twoim przyjacielem i doprowadzą Cię do odzyskania pełni sił.
Ocena: 5/6


Czy choroba może się stać naszym przyjacielem? Pewnie tak jak i ja, większość z was odpowie mechanicznie: NIE. I faktycznie, może i ma rację. Jednakże, zamiast dołować się i przeżywać chorobę, może powinniśmy ją akceptować, znosić dzielnie i bez narzekania. Niemożliwe? A jednak. Ta książka pomoże wam zrozumieć wszystko krok po kroku i naprowadzić na odpowiedni tor zrozumienia.

Cały poradnik to spisana wiedza autorów i przedstawiona czytelnikowi od A do Z w przyjemny i przystępny sposób. "Ulecz ciało, ulecz duszę" od samego początku mówi nam, że główną przyczyną chorób, są nasze problemy natury emocjonalnej i psychicznej, a choroba ciała odzwierciedla tylko naszą duszę. Chorą duszę. Choroba według autorów jest czymś, co podlega dobrej i rzeczowej interpretacji - symbolowi. Dziwne prawda? A jednak ma to w sobie jakąś metodę, pomaga nam zrozumieć, wykreować daną chorobę która sprawia nam ból i cierpienie, poprzez dajmy na to obrazek. A stąd to już niedaleka droga do akceptacji stanu choroby i walki z nią.

Książka podzielona na 15 rozdziałów,a te na jeszcze wewnętrzne punkty, przyozdobionych danym symbole odzwierciedlającym tytuł omawia takie sprawy jak: choroba serca, trawienie czy nawet prosta alergia. W tym ostatnim sama znalazłam wiele ciekawych wskazówek jak przetrwać niekończące się napady kichania, kataru czy łzawienia łez bez nerwów i zbędnego użalania się nad sobą. Dużą książki jest to, że autorzy nie filozofują tylko, jak to się mówi, wykładają kawę na ławę. Widzimy ich punkt widzenia, medycyny i sami dochodzimy do wniosków, przez co czytanie naprawdę sprawia przyjemność.

Łatwo napisana, dobrze wydana - co chcieć więcej. Do tego zaskakująca - odważne twierdzenia nie raz wprawiły mnie w osłupienie. Czy polecam? Rzadko kiedy biorę się za takie lektury i jestem świadoma tego, że i wy macie podobnie. Jednak jeśli ktoś często choruje i nie radzi sobie z tym, bądź ma kogoś w rodzinie z podobnymi objawami, jestem pewna na sto procent - ta książka znajdzie swoje zastosowanie a i lekki ton na pewno zapadnie w pamięci i pomoże wyjść z problemów chorobowych.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii za co serdecznie dziękuję.

18 komentarzy:

 1. raczej nie sięgam po tego typu książki
  nie lubię czytać o chorobach
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Miłośniczką, choroby to coś czego szczerze nie znoszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. A czemu nie? Zawsze warto przeczytać coś innego :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy tematycznie poradnik, choć trochę się obawiam tego, jak może być postrzegana choroba. Mimo to chce spróbować poznać tę pozycję. Może dzięki niej uda mi się zrozumieć parę rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej nie przeczytam...

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie dla mnie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mój klimat, więc raczej podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Choroby omijam z daleka - książkę raczej też :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakoś nie mogę się przekonać do książek tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka nie dla mnie. Nie chodzi o tytuł, autora ani wydawnictwo, jakoś nie przekonuje mnie treść.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zainteresowałaś mnie tymi zaskakującymi stwierdzeniami. Przydatna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 12. Studio Astro! Uwielbiam :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie przepadam za tego typu książkami, poradniki omijam raczej szerokim łukiem :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakoś nie lubię książek tego wydawnictwa.;/

  OdpowiedzUsuń
 15. Raczej nie sięgnę po nią, nie przepadam za poradnikami...
  obserwujemy?;-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Tym, którzy napisali, ze nie lubią chorób wyjaśniam, że zwykle vice versa jest dokładnie odwrotnie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Tym, którzy nie szukają poradników wyjaśniam, że to książka dla nich. No chyba że nie lubią czytać o sobie samym...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*