piątek, 12 października 2012

Tanya Huff - Cena krwi

Autor: Tanya Huff
Tytuł: Cena Krwi
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Opis książki: Vicki Nelson, była policjantka i prywatny detektyw, słyszała krzyk w metrze, ale nie zdążyła na ratunek. Mogła tylko okryć ciało nieszczęśnika własnym płaszczem. Ten LUDZKI gest uwikłał ją w śmiertelnie niebezpieczny pościg za seryjnym zabójcą opętanym NIELUDZKĄ żądzą zniszczenia...Nie do końca LUDZKA jest także jedyna osoba, która może pomóc Vicki. Jednak wobec monstrualnego zła czającego się w mieście, pani detektyw nie pozostaje nic innego, jak połączyć siły z Henrym Fitzroy'em, nieślubnym synem Henryka VIII i pięćsetletnim wampirem.
Ocena: 4/5

Tanya Huff powraca i to w nowej odsłonie. Dzięki AXN – stacji, która wykupiła prawda do sfilmowania jej powieści, „Więzy krwi” zyskały nie tylko nowe okładki, ale ponowny wydźwięk w świecie literatury z gatunku paranormal romance.

Historia opowiada losy pewnej byłej agentki wydziału zabójstw, która to próbuje rozkręcić swoje prywatne biuro detektywistyczne. Vicki Nelson – bo to o niej mowa, wiedzie na pozór spokojne życie, które kręci się głównie wokół małych zleceń i kłótni między nią a jej eks chłopakiem. Spokój jednak nie trwa wiecznie. Kiedy kobieta staje po drugiej stronie kurtyny i zostaje świadkiem morderstwa, sielanka zostaje zburzona. Odsunięta od służby, bierze sprawy w swoje ręce. Bezlitosnego mordercę pomaga odnaleźć jej młoda dziewczyna, oraz ekscentryczny i tajemniczy pisarz Henry Fitzroy.

Tanya Huff chyba jako jedna z pierwszych stworzyła kryminalny paranormal romance. Połączenie ludzkie świata – pełnego zagadek i tajemnic, z nieziemskim mrokiem, gdzie potwory wychodzą z ukrycia udało jej się znakomicie. I chociaż od pierwszych stron wiemy kto stoi za serią morderstw w miasteczku, nie przeszkadza to w dalszym śledzeniu losów głównych bohaterów.

Resztę recenzji przeczytać można TUTAJ.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości portalu na kanapie i wydawnictwa Fabryka Słów za co serdecznie dziękuję.
Powieść można nabyć w sieci Księgarni Gandalf:

23 komentarze:

 1. No hej nie słyszałam o tobie, ale już Cię pragnę. Pomyślałam spoglądając na okładkę książki


  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Coraz bardziej przekonuję się do tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawi mnie ta książki - i to bardzo ;) Myślę, że niedługo po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chciałabym przeczytać! Uwielbiam okładki FS :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. JA teraz nie mam czasu na czytanie:(

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię paranormal romance, dlatego z ogromną przyjemnością poznam powyższą serię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka już za mną i mi także przypadła do gustu. Już nie mogę doczekać się następnych części :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie moja bajka jeśli chodzi o gatunek, ale okładka jest bardzo interesująca. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mam obecnie ochoty na romans paranormalny. Ale intryguje mnie połączenie jak piszesz kryminału z tym gatunkiem. Interesujące...

  OdpowiedzUsuń
 10. Wampirom jak na razie podziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wybitna literatura nie zawsze jest konieczna, do wampirów nic nie mam, dlatego jak będę miała okazję to książkę przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka może nie jest zachwycająca, ale z całą pewnością ma w sobie to coś :) Z miłą chęcią sięgnę po kolejne tomy :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Interesuje mnie cała seria i dosłownie zazdroszczę każdemu, kto miał okazję już czytać książki wchodzące w jej skład!

  OdpowiedzUsuń
 14. Gdyby nie ten wątek kryminalny, nigdy nie przeczytałabym tej książki. Paranormal romance wzbudza we mnie raczej negatywne odczucia w powodu swojej przewidywalności i braku świeżości, ale "Cenę krwi" wspominam bardzo pozytywnie i z uśmiechem na ustach.;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam już dawno temu i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobała : D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Może nie jest to mój priorytet, ale chętnie kiedyś po książkę sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie, jakoś nie mam na nią ochoty ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie interesuje mnie ta książka, raczej jej nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 19. Paranormal romance nie należy do moich ulubionych gatunków, jednak ta książka wydaje się być ciekawa. Myślę, że jak będę miała okazję, to na pewno po nią sięgnę :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Podobałą mi się, czekam na kolejne części.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje wszystkim komentującym:):*